سپاه در لیست گروەهای تروریستی

پرزیدنت ترامپ رئیس جمهور آمریکا عصر دوشنبە 19 فروردین ٩٨ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست گروەهای تروریستی قرار داد.

سپاه پاسداران در لیست گروەهای تروریستی آمریکا قرار گرفت.

«ایرانی‌ها مدیون ترامپ و پمپئو هستند»

پرزیدنت ترامپ رئیس جمهور آمریکا عصر دوشنبە 19 فروردین ٩٨
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست گروەهای تروریستی قرار داد.

دونالد ترامپ در اینبارە گفت: قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروەهای تروریستی بیانگر این واقعیت است کە نظام ایران و سپاه پاسداران از حامیان تروریسم هستند.

پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا

بیانیه رئیس‌ جمهور آمریکا درباره تعیین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی خارجی:

امروز، رسماً برنامه دولت خود را برای تعیین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران (IRGC) از جمله نیروی قدس، به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی (FTO) بر اساس بخش ۲۱۹ قانون مهاجرت و تابعیت اعلام می‌نمایم.

این اقدام بی‌سابقه که به رهبری وزارت امور خارجه صورت می‌گیرد، این واقعیت را به رسمیت می‌شناسد که نه تنها رژیم ایران کشوری حامی تروریسم است، بلکه سپاه پاسداران نیز به شکلی فعالانه در زمینه تروریسم به عنوان ابزاری برای حکومتداری مشارکت داشته، تأمین مالی آن را انجام می‌دهد و آن را ترویج می‌نماید.
سپاه پاسداران ابزار اصلی هدایت و پیاده‌سازی اقدامات تروریستی آن در سطح جهان است.

این تصمیم نخستین باری است که تاکنون ایالات متحده بخشی از یک دولت دیگر را به‌عنوان سازمان تروریست خارجی شناخته است. این مسئله بر این واقعیت تأکید می‌کند که اقدامات ایران اساساً با سایر دولتها متفاوت است. چنین اقدامی به‌طور چشمگیری دامنه و مقیاس حداکثر فشار ما بر رژیم ایران را گسترش خواهد داد.

بیانیه وزیر خارجه آمریکا، مایک پمپئو درباره تعیین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌عنوان سازمان تروریستی خارجی:

خون سربازان آمریکایی روی دست سپاه است.

قاسم سلیمانی با تروریست‌های چهارگوشه جهان در ارتباط است.

نفرات سپاه انقلابی نیستند، دزد هستند.
مسئولان فاسدی هستند که از قدرتشان سواستفاده کردند.

اقدامات شرارت‌بار سپاه پاسداران ما را وادار کرد که این نهاد را در فهرست تروریستی قرار دهیم.

وزیر خارجه آمریکا، مایک پمپئو : خون سربازان آمریکایی روی دست سپاه است. قاسم سلیمانی با تروریستهای چهارگوشه جهان در ارتباط است. نفرات سپاه انقلابی نیستند، دزد هستند. مسئولان فاسدی هستند که از قدرتشان سواستفاده کردند. اقدامات شرارت بار سپاه پاسداران ما را وادار کرد که این نهاد را در فهرست تروریستی قرار دهیم.

بخشی از کنفرانس مطبوعاتی وزیر خارجه آمریکا درباره لیست‌گذاری سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی وزارت خارجه این کشور:

اقدامات مخرب سپاه پاسداران باعث شد ما این لیست گذاری را بکنیم.

انفجار برج‌های خبر، توطئه تروریستی در واشنگتن برای انفجار یک رستوران، اقدامات تروریستی در ترکیه… در آلمان توطئه‌های سپاه پاسداران را کشف کردند…

سپاه پاسداران از رژیم قاتل بشار اسد حمایت می‌کند.

سپاه نه تنها از تروریسم حمایت می‌کند، بلکه خودش دست به ترور می‌زند.

سپاه از جمله قاسم سلیمانی منابع ایران را برای تروریسم و صدور ترور به جهان اختصاص می‌دهد.

کارزار حداکثری فشار ما این فشار را بر رژیم ایران اعمال می‌کند تا این اقدامات سپاه را محدود کند.

سپاه پاسداران در تمام بافت اقتصادی ایران نفوذ کرده. اختلاس‌های کلان و… توسط سپاه است. شهردار تهران عضو این سپاه بوده. فرماندهان این سپاه همواره در پی اختلاس برای کسب پول برای ترور بوده‌اند.

رهبران رژیم ایران پول‌های مردم ایران را به تاراج می‌برند.

سپاه بسیاری را در ایران به اسارت گرفته‌اند.

الان که سپاه را در لیست سازمان‌های تروریستی خارجی نامگذاری می‌کنیم، پیام روشنی از جمله به قاسم سلیمانی می‌فرستیم که فشارها بسیار بیشتر خواهد شد.

از همه متحدینمان در جهان می‌خواهیم که اقدامی مشابه انجام دهند.

وزارت خارجه آمریکا

بیانیه وزارت خارجه آمریکا در خصوص تحریم سپاه پاسداران:

در تاریخ ۱۵ آوریل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی وزارت خارجه افزوده خواهد شد. این فهرست شامل ۶۷ سازمان تروریستی دیگر، از جمله حزب‌الله، حماس، جهاد اسلامی فلسطین، کتائب حزب‌الله و تیپ‌های الاشتر است.

تعیین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی مشخص می‌کند که ایران یک رژیم قانون‌شکن است که از تروریسم به عنوان یک ابزار اصلی حکومت‌داری استفاده می‌کند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، که بخشی از نیروهای نظامی رسمی ایران را تشکیل می‌دهد، از چهل سال پیش، یعنی از زمان تشکیل خود، تاکنون در فعالیت‌های تروریستی یا تروریسم مشارکت داشته است.

 برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران : مردم ایران در حال حاضر تاوان ماجراجویی های سپاه پاسداران را می دهند.  مدافعین حرم شهید چیز خر هستند.  کسانی که توسط سپاه به سوریه و جهان برای کارهای تروریستی فرستاده می‌شوند ، شهید نیستند ( بلکه شهید چیز خر هستند)..  مطلبی که سه سال پیش « لیدر ری استارت » اعلام کرده بود.

برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران:

مردم ایران در حال حاضر تاوان ماجراجویی‌های سپاه پاسداران را می‌دهند.

مدافعین حرم، شهید چیز خر هستند.

کسانی که توسط سپاه به سوریه و جهان برای کارهای تروریستی فرستاده می‌شوند، شهید نیستند (بلکه شهید چیز خر هستند)..
مطلبی که سه سال پیش «لیدر ری استارت» اعلام کرده بود.

ناتان سیلز، هماهنگ کننده امور ضد تروریسم در وزارت خارجه آمریکا : با اعلام سپاه به عنوان یک سازمان تروریستی، حمایت از این گروه جرم فدرال است و با مجازات های سنگین روبرو خواهد شد.

ناتان سیلز، هماهنگ کننده امور ضد تروریسم در وزارت خارجه آمریکا:

با اعلام سپاه به عنوان یک سازمان تروریستی، حمایت از این گروه، جرم فدرال است و با مجازات‌های سنگین روبرو خواهد شد.

مایکل پریجنت، پژوهشگر مسائل خاورمیانه در موسسه هادسون : قراردادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی موجب می شود تحریم سپاه اتوماتیک شود. دیگر نیاز نیست ما از کنگره و دولت آمریکا تحریم آنها را بخواهیم.

مایکل پریجنت، پژوهشگر مسائل خاورمیانه در موسسه هادسون:

قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی موجب می‌شود تحریم سپاه اتوماتیک شود. دیگر نیاز نیست ما از کنگره و دولت آمریکا تحریم آنها را بخواهیم.

اپوزیسیون ری استارت چندین سال است که با تروریست‌های سپاه پاسداران مبارزه می‌کند و می‌دانست که سپاه پاسداران، رادیکالیزم اسلامی و تروریست است و توسط گلوبالیست‌ها تغذیه می‌شود.

اطلاع از نظرات جدید
از طریق ایمیل، مطلع کن من را از:
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرها