انسانم آرزوست

دیوژن در روز روشن فانوسی را در دستش می‌گرفت. از او سوال می‌کردند دنبال چه می‌گردی؟ و او در پاسخ می‌گفت؛ انسان
دی شیخ با چراغ همی گشت گرد شهر    از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

دیوژن در تمام زندگی‌اش فقط تبلیغ همین یک بیت را کرد. سقراط به او گفته بود که فردی در کره زمین همیشه وجود دارد که مشخصات انسان کامل را دارد. مشخصات یک انسانیست با عدد اتمی متفاوت از دیگران. دیوژن از اول تا آخر عمرش، شهر به شهر، روستا به روستا می‌رفت و در روز روشن فانوسی را در دستش می‌گرفت و به صورت مردمان حمله‌ور می‌شد و به چشمان آنها خیره می‌گشت، سکوت می‌کرد، نگاه می‌کرد و می‌رفت. از او سوال می‌کردند دنبال چه می‌گردی؟ و او در پاسخ می‌گفت؛ انسان

دی شیخ با چراغ همی گشت گرد شهر، از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

از اول پیدایش کره زمین تا الان، انسان نماها نگذاشتند تا انسان‌ها زندگی خود را بکنند. انسانی که از ۵۴۲۳ سال پیش وارد کره زمین شد، یعنی اختراع شد و وارد شد، می‌دانست که به دست انسان نماها (حیوان خبر ندارند ز جهان آدمیت) کشته خواهد شد. اما او به مسیر مستقیم الخط یکنواخت خود ادامه داد تا جدول مندلیف عدد اتمی انسانها را مرتب کند. او می‌دانست که تو فلوئوری، کلری، بُرُمی یا یُد. او همه چیز تو را می‌دانست. اما پا به عرصه کره زمین گذاشت تا نژاد احمقانه انسان نماهایی مثل تو را نجات دهد. او آمد. آن منجی 5423 سال پیش آمد. کفتری نیست که از اون بالا کفتر میایه یک دانه دختر میایه یا یک دانه پسر میایه! مهدی، هادی، مسیح، مشیح، امام زمان، پیر، قطب، مرشد، پیامبر اولوالعزم، هر آنچه که اسمش را تو می‌گذاری، منتظرش نباش! او ۵۴۲۳ سال پیش به کره زمین آمد تا ناجی تو شود اما تو همچون پسر نوح، تلاطم امواج دریا را انتخاب کردی و بلندی کوه را. چون غرور تو به تو اجازه نمی‌داد تا بفهمی.

فهمیدن یک دغدغه است هموطن و هر وقت احساس کردی که دغدغه فهمیدن را داری، استخوان چکشی، استخوان سندانی گوشت را به برنامه ری استارت بسپار زیرا که او تو را به مسیر درست هدایت می‌کند.

خوش آمدید به 171 امین برنامه ری استارت. برنامه‌ای علمی، خرد و اندیشه و عرفانی.

در این برنامه به موضوعات و سوالات مهم زیر پرداخته خواهد شد:

  • انسانم آرزوست
  • چرا عیسی ازدواج نکرد؟
  • اپوزیسیون موسی چرا تشکیل شد؟
  • عدد اتمی انسان‌ها و جدول مندلیف در فیزیک!
  • زکریا – داود – دیوژن – ابوذر – تالوت!
  • ای محمد، مردم تو را می‌بینند ولی نمی‌شناسند!
  • نتیجه گیری!

پخش آنلاین و دانلود فایل صوتی برنامه ری استارت قسمت ۱۷۱

پایان فصل دوم ری استارت
بزودی، فصل سوم آغاز خواهد شد.

اطلاع از نظرات جدید
از طریق ایمیل، مطلع کن من را از:
2 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرها