در دادگاه رسیدگی به تخلفات توییتر و فیس‌بوک چه گذشت؟

جک دورسی مدیر توییتر و مارک زاکربرگ مدیر فیس بوک حامی جو بایدن تروریست دموکرات

اسرار دادگاه فیسبوک و توییتر
«حق با لیدر ری استارت بود»

در جلسه دادگاه جک دورسی و مارک زاکربرگ، مدیر عامل‌های توییتر و فیس‌بوک، که در مورد سانسور و سرکوب انتخابات ۲۰۲۰ توسط آنها بود، سناتورهای دو حزب جمهوری خواه و دموکرات همگی سوالاتی مطرح کردند. تمرکز نمایندگان جمهوری‌خواه بر روی مسئله سانسور وطن پرستان و حذف یا برچسب گذاری بر روی گزارشاتی بود که به اثبات تقلب در انتخابات می‌پردازند ولی سناتورهای دموکرات با تمام قوا انتقاد کردند که چرا توئیتر هنوز به پرزیدنت ترامپ اجازه فعالیت و (به قول آنها) دروغ پراکنی در مورد برنده شدن در انتخابات را می‌دهد.

سوال مهمی که پاسخ آن حقانیت سانسور محتویات این دو رسانه را مشخص می‌کند این بود: آیا شما ناشر (پابلیشر) هستید؟ چرا که فقط یک ناشر، حق کنترل محتویات رسانه خود را دارد، مانند تلویزیون یا روزنامه و طبق قطعنامه ۲۳۰ قانون اینترنت در آمریکا، ارائه کنندگان یا کاربرهای سرویس‌های ارتباطی کامپیوتری، ناشر یا سخنگوی اطلاعاتی که توسط یک منبع دیگر منتشر شده‌اند نیستند.
بنابراین توییتر از نظر قانونی نمی‌توانست در نقش یک ناشر، توییت خانم نیکی هیلی که در آن در مورد امکان تقلب در سیستم رای گیری پستی اظهار نظر کرده بود را محدود کند و این در حالیست که هیچ عکس العملی نسبت به توییت خامنه ای در رد کردن هولوکاست نشان نداده بود.

مثال‌های زیادی در مورد سانسورهای مغرضانه میهن پرستان توسط این دو رسانه مطرح شد و سناتور تد کروز تقاضایی که بارها مطرح کرده بود را دوباره مطرح کرد و از دورسی و زاکربرگ خواست لیست دقیقی از تعداد سانسورهای دموکرات‌ها و جمهوری خواهان در سال‌های ۲۰۱۶، ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ ارائه دهند که دورسی از دادن پاسخ مثبت طفره رفت، ولی زاکربرگ پذیرفت.

سناتورهای جمهوری خواه همچنین در پی جواب منفی دورسی به این سوال که آیا او خود را کارشناس تقلب انتخاباتی می‌داند، گفتند اگر او خود را کارشناس نمی‌داند چرا تمامی پست‌های مربوط به تقلب انتخاباتی را برچسب ‘این مسئله بحث برانگیز است’ زده است؟! (لینکی که در پایین توییت‌های پرزیدنت ترامپ مشاهده می‌شود)

نکته دیگری که جمهوری خواهان به آن اشاره کردند این بود که بیش از ۹۰٪ کارمندان توئیتر و فیس‌بوک، چپ گرا و طرفدار دموکرات‌ها هستند و شاید مهمترین بخش این دادگاه که تاکیدی بر گفته‌های لیدر ری استارت است این باشد که فیس‌بوک توسط سیستم سِنترا تمام کاربران خود را در هر کجای اینترنت که باشند ردیابی می‌کند و کارمندان فیسبوک بدون اجازه و اطلاع کاربران به سراغ اطلاعات شخصی یا پیام‌های شخصی آنها می‌روند و جاسوسی می‌کنند و از زاکربرگ خواستند لیستی از تعداد دفعاتی که این تخلف توسط یه کارمند صورت می‌گیرد را ارائه دهد که زاکربرگ نپذیرفت.

از آنجایی که این دو رسانه فقط صدای جمهوری خواهان را سانسور می‌کنند، سناتورها خواهان شفاف سازی و ارائه الگوریتمی شدند که بر طبق آن فقط صدای محافظه کاران بسته می‌شود ولی دموکرات‌ها و گروه‌های تروریستی مانند آنتیفا همچنان به نفرت پراکنی مشغولند.

در این دادگاه همچنین مشخص شد که جک دورسی از طریق شرکت هوواوی و علی بابا با چین کمونیست همکاری می‌کند.

از دیگر سناتورهای جمهوری خواه به دورسی و زاکربرگ گفت که هر دوی آنها از جایگاهشان سواستفاده کرده‌اند و طوری رفتار کردند که انگار آنها در مسند قدرت هستند، این جایگاه از آنها گرفته می‌شود چون به وضوح ظرفیتش را ندارند.

اطلاع از نظرات جدید
از طریق ایمیل، مطلع کن من را از:
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرها