نماز یا زنا؟!

برنامه ری استارت قسمت ۱۹۳ - لیدر ری استارت سید محمد حسینی

در برنامه‌های قبل ثابت کردیم که حکومت‌ها، ادیان، بی‌خدایان، نیمه خدایان و حتی بعضی از اهل تصوف و عرفان نماها، هر چه در طول تاریخ گفتند دروغ بود. دانشمندان تلاش کردند تا تو را مقلد خودشون کنند و تو عین بز میری دکتر هر چی دکتر میگه میگی چشم! تو میری مدرسه، به زور مطالب درسی رو به تو یاد میدن، سواد احمقانت رو بالا میبرن و به تو یاد میدن که عین ارتش، این مطالب رو یاد بگیر و ازت امتحان می‌گیریم و تو یاد میگیری و امتحان میدی. یعنی از بدو تولد تا لحظه مرگ، یک میمون کاملی از نظر داروین اما خودت رو انسان میتپانی به افکار دیگران.

به دنیا که میای، یواش یواش بهت یاد میدن پدر مادرت که چجوری راه بری، چجوری حرف بزنی، چجوری غذا بخوری. اگر پدر مادرت در لحظه تولد بال بزنن و پرواز کنن تو قطعاً پرواز کردن را یاد میگیری. آنها آن چیزی رو که باور کردند، به تو می‌تپانند. به تو یاد می‌دهند که اگر بالای یک بلندی بری، پرت میشی و میمیری. به تو یاد می‌دهند که بدن تو احتیاج به غذا داره، به هوا داره، به آب داره. القائات موجود در مغز خودشون رو چه با بلوتوث چه بی بلوتوث با یک سیم به تو انتقال میدن. آنگاه دین خود را به تو تحمیل و می‌تپانند، آن چیزی که خود باور می‌کنند. سپس طبق دستور جامعه و حکام، تو را به مدرسه‌ای می‌فرستند تا نوکر، برده و کلفت حاکم و موبدان دینی هر دوره‌ای شوی.

آلردی وقتی به دنیا میایی، تمامی جامعه تو را هدایت می‌کنند به آن چیزی که خودشان می‌خواهند و تو یک میمونی هستی که به این مسیر ادامه میدی. سپس مقلد معلم میشی، بعد وارد جامعه میشی، رئیس داری، یک خدای دیگری داری که مقلد اونی، میدونی که اگر اشتباه کنی از شرکت با لگد پرتت میکنن بیرون. بعد با داد و ستد مالی، تو را مجبور میکنن تا باور کنی که پول یکی از مهمترین عناصر زندگی توست. قبل از اینکه به دنیا بیایی در مکانی بودی که به هیچکدوم از اینها احتیاجی نداشتی و وقتیکه میمیری، در مکانی دفن میشی که به هیچکدوم از این چیزهایی که به تو تلقین کردند احتیاج نداری.

برنامه ری استارت تلاش می‌کند تا توی میمون را از حالت تقلید کورکورانه، از حاکمین و موبدان تفکری دینی، پدر مادر و خانواده، جامعه، بکشه بیرون از بالا به موضوع نگاه کنی و برای یک بار قیام کنی و فکر کنی و بگی “از کجا آمده‌ام؟” اونجا که مقلد نداشتم، درس نبود، من چطوری بین صدها هزار اسپرم فهمیدم که باید در این سبقت پیروز شوم و با اوول مادر آمیخته شوم و تولید شوم؟

راه درست رو بدون مقلد رفتی! راه درست این بود که بین این همه خواهر برادر در پشت پدرت که وارد شکم مادرت شد، مسیر درست رو انتخاب کردی و درب هشتم رو یافتی و ناگهان متولد شدی، بقیه مثل سگ مردند، خواهران و برادران تو و اگر قرار باشه در شهر مست گیرند، هر آنچه که هست باید بگیرند، زیرا که همه پدر مادرها در طول زندگیشون میلیونها برادر خواهر تو را کشته‌اند و هیچکدام به دادگاه الهی نرفته‌اند و سربلند خوشحالند که از صد هزار اسپرم ما، این تولید شده است!

هیچی بلد نیستیم، جامعه به تو گفته است تو پنج حس داری و در ری استارت فهمیدی که همه انسانها هفت حس دارند! به راستی این دو حس دیگر چیست و این دو حس چه می‌کند و اگر کسی بداند که هفت حس دارد، نوع نگاهش چگونه تغییر می‌کند؟

قیام کن، نه مثل مردم احمق کشورها که در مقابل ظلمی که برای دینگلوی خودشون هست، برای خور و خواب و خشم و شهوت است، قیام می‌کنند چون مفهوم قیام را نمی‌فهمند. قیام یعنی بلند شدن و هر کسی که از جاش بلند شه و ندونه کجا میخواد بره و چرا داره بلند میشه، این یک گاو کامله!
همیشه تو وقتی از جات قیام میکنی، دقیقاً از قبل انتخاب کردی که قراره بری آب بخوری یا بری دستشویی یا بری دربی رو که زدن باز کنی. پس قبل از قیام کردن، ابتدا فکر کردی و بلند شدی. تعریف قیام یعنی فکر می‌کنم، تصمیم می‌گیرم که چه کنم و بعد بلند میشم، نه اینکه هر اپوزیسیونکی و هر خاخامکی و هر کشیشکی و هر آخوندکی به تو چیزی گفت، زرت و زرت قیام کنی. مفهوم قیام هم نمیفهمی.

پس وقتی به شما میگن «حجاب خودی حافظ از میان برخیز»، این «برخیز» رو نمیفهمی، حافظ رو نمیفهمی، «حجاب خودت هستی» رو نمیفهمی، نمیفهمی، زمانی تو میتونی از میان برخیزی که تصمیم گرفته باشی چه خواهی شد.

خوش آمدید به صد و نود و سومین برنامه علمی عرفانی ری استارت
تو پنج حس نداری، تو هفت حس داری، تو هفت حس داری، میفهمی؟
پنج حست را جامعه به تو یاد داد که این جیزه، اینو ببین. دو حس دیگرت را نخواهی یافت الّا در ری‌استارت!
ولکام مای فرند، ولکام

موضوعات برنامه ۱۹۳ ری استارت:

 • نماز یا زنا؟!
 • راز بهشت و جهنم
 • چگونه به بهشت برویم؟
 • قلب چگونه کار می‌کند؟
 • قیام یعنی چه و چه وقت باید قیام کرد؟
 • راز درب هشتم بهشت
 • این اسرار بعد از صدها سال فاش می‌شود!
 • هفت میلیارد قاتل در کرهٔ زمین
 • رازی که مولوی در این شعر فاش کرد:
  یار مرا غار مرا عشق جگرخوار مرا
  یار تویی غار تویی خواجه نگهدار مرا

۲۸ آبان ماه ۱۴۰۰
ری استارت یک برنامه علمی و عرفانی است!
لطفاً به ترتیب گوش کنید وگرنه نمی‌فهمید!
و بهتر است، برنامه‌ها را تصویری ببینید ولی…
برنامه‌های صوتی به ترتیب در «اینجا»

پخش آنلاین و دانلود فایل صوتی برنامه ری استارت قسمت ۱۹۳

اطلاع از نظرات جدید
از طریق ایمیل، مطلع کن من را از:
4 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرها