حمله پرزیدنت ترامپ به صدای آمریکا، رسانه‌های فیک گلوبالیست و نانسی پلوسی

دونالد ترامپ (Donald Trump) چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا

دونالد ترامپ، رئیس ‌جمهوری آمریکا، خبررسانی شبکه تلویزیونی صدای آمریکا را «نفرت‌انگیز» خواند.

او روز چهارشنبه گفت؛ از دو سال پیش برای آژانسی که بر عملکرد این شبکه نظارت می‌کند، مدیر جدید تعیین کرده که همچنان منصوب نشده است.
همچنین تهدید کرد که در صورت مخالفت اعضای کنگره با گزینه‌های مورد نظرش برای پست‌های دولتی، مجلس نمایندگان و سنا را تعلیق خواهد کرد.

علاوه بر این پرزیدنت ترامپ بارها به رسانه‌های فیکی همانند CNN به دلیل انتشار اخبار کذب و سانسور گسترده هشدار داده و آنها را به دلیل فریب دادن مردم، مایه ننگ برای آمریکا خطاب کرده بود.

چند روز پیش، پرزیدنت ترامپ با تایید حرف‌های لیدر ری استارت مبنی بر اینکه صدای آمریکا، رادیو فردا و دیگر رسانه‌های فیک گلوبالیست، به ایرانیان، آمریکایی‌ها و مردم جهان خیانت می‌کنند، به شدت از CNN به خاطر خراب کردن چهره آمریکا در جهان و همچنین ناکارآمدی و خیانت صدای آمریکا (VOA) و رادیو اروپای آزاد (رسانه مادر رادیو فردا) انتقاد کرد.

پیش از این نیز در ۳ اکتبر ۲۰۱۹ پرزیدنت ترامپ رسماً اعلام کرده بود که «صدای آمریکا و رادیو فردا خائن هستند!» او در آن زمان با انتقاد شدید از عملکرد شبکه خبری سی‌ان‌ان در تخریب چهره بین المللی آمریکا، برای نخستین بار به طور علنی از عملکرد صدای آمریکا و رادیو اروپای آزاد (سازمان اداره کننده رادیو فردا) انتقاد کرد.

پرزیدنت دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی گفته بود که رادیو اروپای آزاد و صدای ‏آمریکا قرار بود به تقویت وجهه آمریکا در جهان کمک کنند اما برعکس عمل می‌کنند. ما باید یک رسانه جدید بزنیم تا اخبار واقعی و درست را به مردم آمریکا، ایران و جهان ارائه بدهیم!
او همچنین افزود که صدای میهن پرستان سانسور می‌شود.
صدای آمریکا و رادیو فردا ۲۷۵ میلیون دلار ما را به باد دادند و از گلوبالیست‌ها و رادیکالیزم‌ها دفاع می‌کنند!
پیشتر برایان هوک و مایک پمپئو؛ رضا پهلوی و مجاهدین خلق را گلوبالیست و رادیکالیزم معرفی کرده بودند.

اخیراً نیز کاخ سفید رسماً حرف‌های «لیدر ری استارت» را تایید کرد و ضمن انتقاد شدید از صدای آمریکا و رادیو فردا، آنها را شبکه‌ای در اختیار حکومت‌های «خودکامه» در چین، روسیه و ایران خواند.

کاخ سفید با انتشار نامه‌ای به طور صریح از عملکرد صدای آمریکا به ویژه در خبرهای مربوط به جمهوری اسلامی انتقاد کرد و نوشت:

صدای آمریکا با امکانات مالی شما [مردم آمریکا] سخنگوی رژیم‌های استبدادی است. صدای آمریکا یک شبکه خبری است که با امکانات مالی مالیات دهندگان آمریکایی اداره می‌شود تا هر ساله با صرف ۲۰۰ میلیون دلار، ایالات متحده آمریکا را به جهانیان بشناساند و سیاست‌های این کشور را به درستی و روشنی عرضه کند. با وجود این اکنون صدای آمریکا زبان حال دشمنان ماست و نه شهروندان ایالات متحده آمریکا.

ویروس همه گیر کرونا و پنهان‌کاری حزب کمونیست چین که اجازه داد این ویروس کشنده جهانگیر شود، نمونه‌ای از اینهاست. روزنامه‌نگاران وظیفه دارند که حقایق را گزارش دهند، اما صدای آمریکا تبلیغات پکن را تقویت می‌کند. این هفته صدای آمریکا پایان ویروس کرونا در ووهان را یک موفقیت توصیف کرد و آن را نمونه‌ای برای جهان به حساب آورد و سپس در توییتی، یک ویدیوی جشن ‌پایان قرنطینه را نشان داد و بدتر از آن زمانی که بسیاری از رسانه‌های ایالات متحده آمریکا از برتری ما نسبت به چین گزارش می‌دهند، صدای آمریکا یک قدم فراتر گذاشته و در یک نمودار با آمار حزب کمونیست چین تعداد کشتار ویروس کرونا در آمریکا و چین را به مقایسه گذاشت! همانطور که کارشناسان اطلاعات نشان دادند این ارقام یک مقایسه نادرست و بی‌جا بود، زیرا وسیله‌ای وجود ندارد که صحت و سقم ارقام اعلام شده چین را بررسی کنند. داستان ویروس کرونا نمونه‌ای از این نوع خبررسانی است.

سال گذشته صدای آمریکا کمک کرد که توییت جواد ظریف وزیر خارجه ایران را که حاوی تهدید علیه ایالات متحده آمریکا بود، برجسته کنند و ضدیت روسیه علیه ایالات متحده آمریکا را در یک ویدیو تبلیغ کرد.

صدای آمریکا باید معرف ایالات متحده آمریکا باشد. منشور این سازمان رهنمود عملکرد صدای آمریکاست و از دوران جنگ جهانی دوم و سال‌های بعد، صدای آمریکا مبلغ آزادی و دموکراسی در سراسر جهان بوده برای آنانکه خواهان این دو ارزش هستند. امروز صدای آمریکا دلارهای مالیات دهندگان آمریکایی را صرف پروپاگندا می‌کند.

سید محمد حسینی، لیدر ری استارت؛ صدای آمریکا و‌ رادیو فردا را خائن و لجن می‌داند و در سال‌های گذشته بارها هشدار داده است که این دو رسانه به گلوبالیست‌ها و رژیم ایران کمک می‌کنند و ضد میهن پرستان و مردم و منافع آمریکا عمل می‌کنند. او گفته بود که:

“گلوبالیست‌ها، رسانه‌های فیک، رادیکالیزم‌ها، توییتر، فیسبوک، اینستاگرام و…
مثل هیتلری در این زمان هستند!
آنها با سانسور میهن پرستان در جهان، نسل کشی مغزی می‌کنند!
و متاسفانه هنوز مردم احمقی وجود دارند که از آنها دفاع می‌کنند و حرف‌های ما را نمی‌فهمند و چون خفاش‌ها به حقیقت خورشید باور ندارند!”

پرزیدنت ترامپ بعد از حمله به صدای آمریکا و رادیو فردا، به نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نیز حمله کرد:

“نانسی پلوسی دیوانه، تو یک فرد ضعیفی، تو یک رهبر به درد نخوری، تو دلیلی هستی که آمریکا از سیاستمدارانی مثل تو که حرفه شون فقط سیاسته متنفره.
شان هنیتی [مجری فاکس نیوز]، او کاملاً بی کفایته و افسارش دست چپگراهای رادیکاله، یک عروسک خیمه شب بازی ضعیف و رقت انگیز.
[نانسی] برگرد واشنگتن و کارتو انجام بده!”

دلیل سانسور پرزیدنت ترامپ در رسانه‌ها مطلب بالاست، همانطور که پیشتر پستو‌نیوز گفته بود.

هر چه لیدر ری استارت گفت، شد!

اطلاع از نظرات جدید
از طریق ایمیل، مطلع کن من را از:
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرها