ظهور کوروش دوم و ری استارت شدن جهان

کوروش بزرگ و جنبش مردمی ری استارت سید محمد حسینی

آیا کوروش دوم نیز همانند کوروش بزرگ قصد دارد پس از آزاد کردن مردم از بردگی، بازگرداندن بزرگی به ایرانیان و یکپارچه کردن کشور، یهودیان را نیز از چنگال رادیکالیسم مذهبی خلاص کند؟

لیدر ری استارت در توئیتی ضمن اشاره به نسل کشی یهودیان توسط هیتلر و جشن و شادمانی خانواده سلطنتی وقت و توضیح آنکه این اقدام حتی موجب صدور فرمان تغییر نام “فارس” یا “پارس” و یا “پرس” و “پرشیا” از مکاتبات اداری به “ایران” شد، گویی نارنجکی را به میان جمهوری اسلامی و اپوزسیونش پرتاب کرد.

پیش از این همدست بودن نظام با اپوزسیون براندازش توسط حسینی با سند و مدرک عملی آشکار شده بود. نظام و اپوزسیونی که مکمل یکدیگر بوده و به حیات هم کمک می‌کرده‌اند.
با این فرض نوسانات و اختلافات نیز بیشتر به علت درگیری درون خانوادگی از جریانات فکری منشعب و بر سر سهم‌ خواهی از پول و قدرت، قابل توجیه بوده‌ است.

لیدر ری استارت اعلام کرد که پس از حذف رضا پهلوی از میز ترامپ مجاهدین را نیز از میز پرت کرده‌ایم اما آنها چارچنگولی پایه میز را گرفته‌اند.

با علم به اینکه تنها پرزیدنت ترامپ و پمپئو و چند نفر معدود طرفدار واقعی ملت ایران هستند، توئیت لیدر ری‌استارت را از منظر دیگری نیز می‌توان بررسی کرد.

جان بولتون به عنوان یکی از استوانه‌های فکری و عملی سیاست خارجی آمریکا همواره به عنوان سیاستمداری نزدیک به مجاهدین خلق معروف بوده است. با توجه به حمایت همه‌ جانبه بولتون از اسرائیل، دست گذاشتن لیدر ری‌استارت بر پاشنهٔ آشیل و یا چشم اسفندیار اپوزسیون فریادشان را به هوا بلند می‌کند.

آیا با این توئیت، طیفِ فکری بولتون نیز ری‌استارت را دیده و ماهیت مجاهدین خلق را حس می‌کند؟!

وجه مشترک رژیم جمهوری اسلامی، رضا پهلوی و مجاهدین در دشمنی با اسرائیل و زاویه داشتن با آمریکا قابل بررسی است.

بعد از حذف رضا پهلوی از میز ترامپ که گویا بدلیل آشکار شدنِ رابطه با سپاه، عدم اقبال عمومی، نداشتن برنامه برای آینده و البته گذشته‌ای بدون رزومه بوده است، مجاهدین خلق که با پوشش رسانه‌ای فراوان و لابی‌های گسترده در داخل و خارج نظام فعالیت می‌کنند گزینه سمج‌تری بود که می‌بایست حذف می‌شد تا حرکت تولیدی ری استارت به عنوان مردمی‌ترین اپوزسیون، توسط آنان مصادره نشود.

هسته وزارت اطلاعات و مجاهدین خلق سابقهٔ روشنی در دشمنی با آمریکا دارند، پنهان کردن این قضیه با بازی رسانه‌ای مدتهاست که انجام شده و می‌شود اما فشار دادن نقطه دشمنی با اسرائیل چیزی نیست که بتوانند درد آن را پنهان کنند.
ماهیت وابستگی به بلوک شرق با فروپاشیدن آن کتمان‌پذیر بوده اما ماهیت اسلامی این گروه در دشمنی با اسرائیل معنی پیدا می‌کند.

حذف رادیکالیسم اسلامی که جمهوری اسلامی قوام دهندهٔ آن است و مجاهدین خلق نیز از آن ریشه گرفته‌اند، نجات بخش کشور خواهد بود اما خشک شدن این ریشه به نفع اسرائیل، فلسطینیان و اعراب نیز خواهد بود. از بین رفتن خشونت، تهدید، ترور و وحشت، راه را برای گفتگو، رشد اندیشه و تبلور انسانیت در خاورمیانه باز می‌کند.

مطالعهٔ ریشه تولیدی افراط‌ گرایی و رادیکالیسم اسلامی که با سوء استفاده از جهالتِ اندیشهٔ مذهبی، یک سر در شوروی سابق (با ماهیت ضد امپریالیستی) و سر دیگری در اندیشه گلوبالیسم (با ماهیت استثمار پذیری) دارد، بازی خوردنِ بسیاری از مردم کشورهای اسلامی را در طول سالیان و قرون گذشته، آشکار می‌کند.

آیا کوروش دومی از این خاک سر برآورده و با خارج کردن ملت‌ها از یوغ بردگیِ اندیشه‌های خودشان و به ارمغان آوردن آزادی و آزادگی، منشوری را که حقوق انسان‌ها را تضمین کند به نمایش خواهد گذاشت؟!

به نظر می‌رسد جهان در حال ری استارت شدن است.

اطلاع از نظرات جدید
از طریق ایمیل، مطلع کن من را از:
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرها