تیم پرزیدنت ترامپ – نوروز ۱۳۹۸

the trump presidential team's message on nowruz 1398 - U.S. Virtual Embassy Iran - USAdarFarsi - Nowruz - پیام نوروز 1398 تیم پرزیدنت ترامپ - سفره هفت سین 1398 در وزارت خارجه آمریکا به مناسبت نوروز

پیام ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ به مناسبت نوروز ١٣٩٨

من گرمترین تبریکاتم را به کسانی که عید باستانی نوروز را در ایالات متحده و سرتاسر جهان جشن می‌گیرند می‌فرستم.

نوروز برای بسیاری در غرب آسیا، آسیای مرکزی و به ویژه در ایران زمان ویژه‌ای است برای شکرگزاری و جشن گرفتن، تا گرد هم بیایند و درحالیکه با یک احساس تازه خوش بینی برای آمدن بهار آماده می‌شوند، بر نعمت‌های سال گذشته تأمل کنند.

متاسفانه، مردم ایران باز هم قادر نیستند به طور کامل شریک شادی‌های این ایام باشند. امسال مانند سالهای پیش این چهار دهه، آنها آمدن بهار را زیر فشار سنگین ظلم رژیم فاسد و بی رحمشان تجربه می‌کنند.

مردم ایران به دنبال پس گرفتن تاریخ پرافتخار کشورشان، فرهنگ رسایشان، و جایگاه مشروعشان در جهان هستند. آنها سزاوار حکومتی هستند که پاسخگو باشد و با آنها با احترام و کرامت رفتار کند. با این حال رژیم ایران این اصول را رد می‌کند. در نتیجه زندگی روزمره مردم ایران شوربختانه با مفهوم نوروز در تضاد است؛ نوروزی که به زبان فارسی به معنای “روز نو” است و حامل امید برای روزی است که نیکی بر بدی پیروز شود و غم جایش را به شادی دهد.

با ابراز همبستگی با مردم ایران که آرزوی آینده‌ای آزاد همراه با فرصت، آبادانی و سعادتمندی دارند، ایالات متحده به محکوم کردن رژیم دیکتاتوری ایران ادامه می‌دهد. ما تعهد می‌دهیم که هرگز در مقابل خواسته‌های مردم ایران برای آزادی سکوت نکنیم و هیچگاه مبارزه مداوم آنها برای حقوق بشر را فراموش نخواهیم کرد.

من هم به مناسبت جشن نوروز به مردم سراسر جهان می‌پیوندم و برای تولد دوباره آزادی در ایران دعا می‌کنم. آزادی و عدالت یک روز بر ظلم و ستم غلبه خواهد کرد.

نوروز پیروز

سفارت مجازی ایالات متحده در ایران

the trump presidential team's message on nowruz 1398 - U.S. Virtual Embassy Iran - USAdarFarsi - Nowruz - پیام نوروز 1398 تیم پرزیدنت ترامپ - سفره هفت سین 1398 در وزارت خارجه آمریکا به مناسبت نوروز
سفره هفت سین 1398 در وزارت خارجه آمریکا به مناسبت نوروز

تبریک وزیر امور خارجه آمریکا، مایک پمپئو به مناسبت نوروز ۱۳۹۸

نوروز مهمترین جشن ایرانیان است.

از طرف مردم آمریکا، گرمترین آرزوهایم را برای همه کسانی که نوروز را جشن می‌گیرند ارسال می‌کنم.

امیدوارم سال نو پر از تولد دوباره، سلامتی و کامیابی باشد.

نوروز مبارک!

پیام نوروزی برایان هوک به مردم ایران

برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در کنار سفره هفت سین وزارت خارجه نوروز را به ایرانیان شادباش می‌گوید.

اطلاع از نظرات جدید
از طریق ایمیل، مطلع کن من را از:
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرها