هدف تحریم‌های ایران چیست؟

رژیم تروریستی و جنایتکار جمهوری اسلامی ایران

پرزیدنت ترامپ ایالات متحده را از توافق هسته‌ای وحشتناک و یک طرفه ایران خارج کرد.

این توافق در هدف اصلی‌اش، که قرار بود برای همیشه کلیه مسیرها برای دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای را مسدود کند، ناکام ماند، و هیچ اقدامی برای رسیدگی به فعالیت‌های بدخواهانه رژیم در سراسر منطقه خاورمیانه و فرای آن انجام نداد.

از زمانی که آن توافق هسته‌ای فاجعه بار حاصل شد، بودجه نظامی ایران تقریبا ۴۰ درصد افزایش یافت.
رژیم ایران میلیاردها دلار پول به درگیری‌های منطقه‌ای سرازیر کرد و تولید و گسترش موشک‌هایش را شتاب بخشید و این رژیم جنایتکار مکرراً درباره آرمان‌های هسته‌ای‌اش دروغ گفته است.

دولت ایالات متحده با عنوان کارزار فشار حداکثری بی‌سابقه آمریکا علیه رژیم ایران، تحریم‌های سختی برقرار کرد.

اقدامات دولت آمریکا با هدف مختل کردن توانایی رژیم ایران در حمایت مالی از فعالیت‌های تروریستی گسترده و اعمال فشار مالی بی‌سابقه بر رژیم ایران برای مذاکره کردن بر سر یک توافق جامع، طراحی شده است؛ توافقی که ایران را برای همیشه از دستیابی به یک جنگ‌افزار هسته‌ای باز می‌دارد، توسعه موشک‌های بالستیک و دامن‌زدن به درگیری‌های منطقه‌ای و حمایت از تروریسم توسط رژیم ایران را متوقف می‌کند، و به فعالیت‌های بدخیم گسترده آن پایان می‌بخشد.
این بالاترین سطح اعمال فشار اقتصادی از سوی ایالات متحده بر رژیم ایران در طول تاریخ است.

اعمال فشار مالی بی‌سابقه توسط وزارت خزانه‌داری بر رژیم ایران باید این نکته را برای این رژیم روشن کرده باشد که تا زمانی که آنها رفتار بی‌ثبات کننده خود را به گونه‌ای بنیادین تغییر ندهند، با انزوای مالی و رکود اقتصادی فزاینده روبه‌رو خواهند بود. رهبران ایران اگر به دنبال راهی برای خلاص شدن از تحریم‌ها هستند، باید بی‌درنگ حمایت‌شان از تروریسم را متوقف کنند، ‌از گسترش موشک‌های بالستیک دست بکشند، به فعالیت‌های ویرانگر منطقه‌ای‌شان پایان دهند، و جاه‌طلبی‌های هسته‌ای‌شان را رها کنند.

هدف دولت آمریکا وادار کردن رژیم ایران به یک انتخاب است: یا رفتار مخربش را کنار بگذارد یا به مسیری که بسوی فاجعه اقتصادی می‌رود، ادامه دهد.

پرزیدنت ترامپ زمانی که به مشارکت ایالات متحده در برجام پایان داد، روشن کرد که دولتش تحریم‌های سختی را علیه رژیم ایران مجدداً از سر خواهد گرفت.

فشار حداکثری اعمال شده توسط ایالات متحده، هر لحظه شدیدتر خواهد شد. آنها قصد دارند اطمینان حاصل کنند که رژیم ایران از انتقال ذخایر ارزی نقدی‌اش به سرمایه‌گذاری‌های فاسد و گروه‌های تروریسی دست خواهد کشید.

تحریم‌ها نه مردم ایران، بلکه رژیم ایران را هدف قرار داده است.
آمریکا به صدور مجوزها و معافیت‌های بشر دوستانه از تحریم‌ها علیه ایران ادامه خواهد داد تا فروش کالاهای کشاورزی، خوراک، دارو، و تجهیزات پزشکی به ایران امکان‌پذیر شود.

در نهایت، می‌خواهیم روشن بگوییم که تحریم‌های ایالات متحده، رژیم و رفتار تهدید آمیزش را هدف گرفته است، نه مردم رنج کشیده ایران را. به همین دلیل، امروز مجدداً تاکید می‌کنیم که فروش غذا، دارو، تجهیزات پزشکی، و کالاهای کشاورزی به ایران همواره از تحریم‌ها معاف بوده و خواهد بود.

همانطور که لیدر ری استارت، سید محمد حسینی بارها در برنامه‌های مختلف گفته است که پرزیدنت ترامپ دوست مردم ایران و مخالف رژیم تروریستی جمهوری اسلامی است.

دولت پرزیدنت ترامپ از رژیم ایران می‌خواهد که از آرمان‌های هسته‌ای‌اش دست بردارد، رفتار مخربش را تغییر دهد، به حقوق مردمش احترام بگذارد، و با حسن نیت به میز مذاکرات بازگردد.

تا زمانی که رژیم ایران رفتارش را تغییر ندهد، تحریم‌های تاریخی آمریکا همچنان کاملاً پابرجا خواهند ماند.

توضیحات برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در خصوص هدف قرار دادن رژیم ایران توسط تحریم‌ها

امروز مایلم از این فرصت استفاده کرده و مستقیما با مردم ایران صحبت کنم.
در حالیکه ایالات متحده تحریم‌های سختی را علیه رژیم حاکمتان اعمال می‌کند، مهم است که مردم ایران بدانند فروش غذا، دارو، تجهیزات پزشکی و کالاهای کشاورزی به ایران هرگز تحریم نبوده و نیست.
فارغ از آنچه از رهبرانتان شنیده‌اید، سیاست ایالات متحده هرگز هدف گرفتن معاملات انسان دوستانه نبوده است.
تحریم‌های ما قصد دارند که رفتار مخرب و سرکوبگرانه رژیم ایران را تغییر دهند.
ایالات متحده در کنار مردم پرافتخار ایران ایستاده است.

قسمتی از برنامه شب بخیر ایران 53
این قسمت از برنامه شب بخیر ایران در خصوص حمایت دولت ترامپ از مردم ایران در برابر رژیم تروریستی جمهوری اسلامی است که دو سال پیش توسط لیدر ری استارت، سید محمد حسینی پخش شده است.

اطلاع از نظرات جدید
از طریق ایمیل، مطلع کن من را از:
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرها