بی جا، کجاست؟

لامکان، بی جا، عدم، هیچ

“ابریق می مرا شکستی ربی”
حکیم عمر خیام به ربش میگه.
ربی یعنی انسان کامل من. رب یعنی مربی. هیچ ربطی به هو، به الله، به آن خدایی که دیدنی نیست، نداره.
و معلومه که ربش، میخونه‌ای داشته که به او می میداده و زده ظرف می اون رو شکونده. کدوم می؟
ابریق می مرا شکستی ربی، بر من در عشق را ببستی ربی
من می میخورم تو میکنی بد مستی؟! خاکم به دهان مگر تو مستی ربی؟!
من می میخورم. تو می میریزی، من می میخورم. من باید مست شوم. من می میخورم تو میکنی بد مستی، میزنی دهن همه رو سرویس میکنی! خاکم به دهان مگر تو مستی ربی؟!

به برنامه 167 ری استارت خوش آمدید. در این قسمت بعضی از ابیات مولانا را دوباره مرور می‌کنیم تا ببینید هر بار که شعر مولوی را می‌خوانی، به میزان شعور و فهمت در پله‌های ری استارت، بیشتر آن را خواهی فهمید. میفهمی که اشعار مولوی، حافظ، سعدی و بزرگان اهل تصوف و عرفان چون ز بالا باشی، بالاتر میفهمی.
به عنوان مثال اگر در طبقه یک ساختمانی زندگی میکنی، اگر تصادفی بشود، فقط صدایش را میشنوی. اما در طبقه ۱۰ به راحتی میبینی کی به کی زد و کدام ماشین با کدام تصادف کرده است.

اسرار، هر چه بالاتر میروی سخت‌تر می‌شود و هر چه آدم‌ها بالاتر می‌روند، پله‌هایی است که اگر برگردند و با مخ به زمین بخورند، زودتر می‌میرند.
نردبان این جهان ما و منیست، عاقبت این نردبان افتادنیست
لاجرم هر کس که بالاتر نشست، استخوانش بیشتر خواهد شکست

در برنامه قبل توضیح داده شد که انسان‌های کره زمین از بدو تولد تا الان یا خر بودند یا گاو بودند یا از نسل میمون بودند. از یازده انسان نما تولید شدند. تمام انسان‌هایی که در کره زمین میبینی یعنی اون دختر که عاشقشی، یک گاویه که هنوز خودت خبر نداری! رازی را از داروین برای شما باز کردیم و گفتیم سه نوع از این یازده انسان در اصل شبیه ما بودند. دو نوع از آنها حدود بالای ۸۰ درصد شبیه من و تو بودند. هوساپین‌ها به عبارتی کلاً میشه گفت نود و خورده‌ای درصد شبیه شما رئیس جمهور داشتند، رهبر داشتند، شکنجه‌گاه داشتند، رستوران داشتند، رستورانچی داشتند، آبدارچی داشتند، مهندس داشتند، دکتر داشتند، اصلاً خود تویی که الان داری این مطلب را می‌خوانی!
اما در ۵۴۲۳ سال پیش، انسان کامل، یک موجود عجیب فضایی وارد کره زمین شد. از آن زمان تا به حال، اتفاقاتی برای انسان‌ها افتاده است.

در برنامه قبل رازی را فاش کردیم که اینچنین به هم ریختی و صدها پیام برای ما فرستادی. تازه رازی که از داروین باز کردیم که برای عزیزالدین نسفی است، دو راز مهم دیگر از آن مانده است. راز بعدی خیلی‌ها خودشان را خواهند کشت! برای همین می‌گویند:
هر که را اسرار حق آموختند، مهر کردند و دهانش دوختند

خوش آمدید به برنامه ری استارت؛ برنامه‌ای که از طرف اهل تصوف و عرفان است و هزاران هزار راز فیزیک، ریاضی و عرفان در این برنامه به راحتی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

در این قسمت خواهیم دانست:

  • بی جا، کجاست؟
  • انا لله و انا الیه راجعون یعنی چه؟!
  • چرا انسان‌ها فقط از نسل میمون نیستند؟
  • فاش شدن هدف از خلقت انسان بعد از هزاران سال!
  • شکم مادر و خون و جهان بعد از مرگ
  • علم ژنتیک و مندل – نظریه داروین – تکامل
  • اسرار پل صراط و سقوط بشر – دو قیامت
  • آدم و حوا

پخش آنلاین و دانلود فایل صوتی برنامه ری استارت قسمت ۱۶۷

اطلاع از نظرات جدید
از طریق ایمیل، مطلع کن من را از:
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرها