جهان ۹ طبقه!

جهان, عالم, هستی, کیهان, گیتی, كائنات, دنیا, عالم وجود, دهر, آفرینش, کون و مکان

در جلسه قبل توضیح دادیم که در مرز عرفایی همچون حافظ و دیگر عرفای مثل نیچه، ویلیام شکسپیر و دیگر عرفایی که در جای جای جهان، زبانزد جهان هستی هستن اما در جدول مندلیف ادیان، عدد اتمیشون در جایگاه صوفیان قرار ندارد و مقامی در اهل تصوف و عرفان ندارند، نگاهی دارند به جهان هستی که ۱۹۳ برنامه گذشته با این نگاه در وادی طلب آشنا شدید و در آن نگاه حافظ‌وار نزدیک به شریعت، سگ نجس است و علت نجسی سگ هم اینست که پرخاشگر است، خشمگین است، خور و خواب و خشم، شهوت.
و شهوت و خشم در سگ با اینکه ۱۰ صفت صوفی داره و هر کس که در جهان هستی یکی از این صفت‌ها را داشته باشه بلاشک وارد بهشت میشه، اما از این نگاه چون طرفدار صاحبش است، عاشق صاحبشه و به دیگران در جهان پرخاش میکنه، نجاست را به او تلقین کردند.

اما از نگاه مولوی از نگاه این برنامه ۱۹۴ قبلی و ۱۹۵ الان و به بعد، سگ نجس است زیرا که انسانها لیاقت نگاه داشتن سگ را ندارند. پس در شریعت، سگ نجس است و در طریقت، تو نجسی و لایق نگهداری از سگ نیستی. انقدر نگاه‌ها عوض می‌شود.

در برنامه قبل توضیح دادیم همینطور که از بین صد هزار اسپرم مثلاً که وارد شکم مادر میشه، مادر یعنی صوفیسم، صوفیسم این دنیا، فقط اجازه میده به یکی دوتا از این اسپرم‌ها که وارد اوول (Ovule) بشن و اونجا در اصل نطفه تولید کنند و فقط در شکم این مادر، دو سه نفر، یک یا دو سه تا بچه میتونه جا بشه و مادر، اینها را راهنمایی کنه، هدایت کنه، تربیت کنه برای آمدن به جهنم بعدی که همین کره زمینه و عین همین حالت هم در دنیای بعد از مرگ هست یعنی در اونجا هم پدری وجود داره که شما باید قبل از رفتن به جهنم دوره بعد، جهنم دوره مَلَک، قبلش در بهشتی قرار بگیرین که یاد بگیرید، تربیت شید، رشد کنید، بدنتون یعنی اون بدن مثالیتون آماده این بشه که وقتی اومد بیرون از آبششی که در شکم مادر در قبر داری استفاده میکنی وارد شش جدیدی بشی که بتونه اون هوای اون دنیای بعدی و جهنم بعدی رو تحمل کنه و این پدر بیشتر از چند نفر رو هم نمیتونه با خودش ببره زیرا که این پدر هم باید این بچه رو تربیت کنه، به عبارتی عشق، واسطه بین صوفیسم در این دنیا یعنی مادر و بچه، موجب رشد بچه، تکامل بچه و آماده شدن بچه به جهان بعدی یعنی کره زمین و جهنم این دوره است و به طبع در اون دوره هم همین شکلیه و صوفیسم بعدی باید تربیت کنه شما رو برای دنیای بعد، بعد از مَلَک.

به راستی این نطفه اصلاً یعنی چی؟
طبقات جهان چه شکلیند؟
به راستی اصلاً چرا بچه باید در شکم مادر، ۹ ماه بماند؟ چرا ۱۱ ماه نماند؟ چرا میگن ۸ ماهه بچه به دنیا بیاد می‌میرد و ۷ ماهه تا حدودی زنده می‌ماند؟ از خود سؤال کرده‌اید؟ ۹ ماه؟ why؟

ولکام تو صد و نود و پنجمین برنامه ری استارت. مرز مولوی با نگاه مولوی، سعدی و عرفایی که در این جدول مندلیف ادیان و اهل تصوف و عرفان جا دارند، رتبه دارند، مقام دارند.
ولکام مای فرند.

موضوعات برنامه ۱۹۵ ری استارت:

 • جهان ۹ طبقه!
 • تفسیر شعر سعدی:
  «مرد اگر هست به جز عارف ربانی نیست»
  «حیوان را خبر از عالم انسانی نیست»
 • تدریس علم جنین شناسی تا ژنتیک!
 • راز مهدی و زمان ظهور مهدی!
 • زمان ورود شیطان به رحم مادر!
 • چرا بچه‌ها در هشت ماهگی می‌میرند؟!
 • روش ساخت نطفه در رحم مادر (عزیزالدین نسفی)
 • در شریعت سگ، نجس است و در طریقت، صاحب سگ!… و در حقیقت…
 • صوفیان و عرفا و خدا و صوفیسم با چه کسانی حرف می‌زنند؟!

سوم دیماه ۱۴۰۰ – کریسمس مبارک
ری استارت یک برنامه علمی و عرفانی است!
لطفاً به ترتیب گوش کنید وگرنه نمی‌فهمید!
و بهتر است، برنامه‌ها را تصویری ببینید ولی…
برنامه‌های صوتی به ترتیب در «اینجا»

پخش آنلاین و دانلود فایل صوتی برنامه ری استارت قسمت ۱۹۵

اطلاع از نظرات جدید
از طریق ایمیل، مطلع کن من را از:
5 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرها