آیا اوباما به زندان می‌رود؟!

آیا اوباما به زندان می رود؟! باراک اوباما گیت

قسمت اول این مقاله، ترجمه‌ای است که برگرفته از وب سایت اینفووارز و مصاحبه‌های موجود در کانال یوتیوب شبکه فاکس نیوز می‌باشد و هدف از این ترجمه، آگاهی بیشتر از جزئیات خیانت اوباما و جو بایدن به پرزیدنت ترامپ و مردم آمریکاست.

تئوری “راش لیمباف” تحلیلگر سیاسی محافظه کار آمریکا (که ظاهراً یوتیوب این ویدیوی لیمباف را حذف کرده است)؛
چرا اوباما به طور ناگهانی سر خط خبرها شد؟

راش لیمباف اسطوره برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی آمریکا معتقد است اوباما به این دلیل به ترامپ حمله می‌کند که اذهان عمومی را از داستان به تازگی فاش شده دخالت ساختگی و دروغین روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا که خود اوباما در ساختن آن دروغ مجرم است، منحرف کند.
لیمباف به این نکته اشاره می‌کند که اوباما به طور کاملاً ناگهانی شروع به متهم کردن ترامپ در قضیه کرونا کرد و می‌گوید که؛
“چرا باراک حسین اوباما چنین می‌کند؟”

راش لیمباف می‌گوید:
“اوباما می‌دانست که اف بی آی با ژنرال “مایکل فلین” مصاحبه کرده بود که این مصاحبه از نظر “ویلیام بار” دادستان کل آمریکا، تله‌ای برای به دروغ واداشتن فلین بعد از قسم خوردن در دادگاه بود. هیچ یک از داستان‌های دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا نمی‌توانست بدون آگاهی کامل اوباما از آن اتفاق بیفتد. هیچ یک از افرادی که در تولید این داستان ساختگی دست داشته‌اند یعنی اف بی آی، وزارت دادگستری، آدم‌هایی امثال جیمز کومی (رئیس سابق اف بی آی)، اندرو مک کیب (معاون سابق رئیس اف بی ای)، جیمز کلَپِر (رئیس سابق سازمان اطلاعات ملی آمریکا) و جان برِنان (رئیس سابق سازمان اطلاعات سی آی اِی) نمی‌توانستند «بدون آگاهی اوباما» در بهترین حالت و یا «با دستور شخص او» در بدترین حالت، این داستان دروغین را تولید و مدیریت کنند.”

تاکر کارلسون، گزارشگر فاکس نیوز، تئوری لیمباف را در برنامه‌اش بازگو کرد و این نظریه، پرزیدنت ترامپ را بر آن داشت تا توئیت یک کلمه‌ای “اوباما گیت” را بزند. (اوباما گیت برگرفته از کلمه واتر گیت، رسوایی زمان پرزیدنت ریچارد نیکسون است که او را واداشت از سمت خود استعفا دهد.)

سیدنی پاول، وکیل ارشد آقای فلین روز یکشنبه در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز اعلام کرد:
اوباما وارد توطئه‌ای شد که با بازیگران بدی از جامعه اطلاعاتی قصد پاپوش دوختن برای ژنرال فلین، مشاور امنیت ملی وقت آمریکا را داشت.
پاول می‌گوید، این افراد به طور خاصی با یکدیگر برنامه ریزی کردند که ژنرال فلین اصلاً متوجه نشود که او فردی است که آنها جاسوسی‌اش را می‌کنند، بنابراین عمداً او را در آرامش خیال و بدون محافظ نگه داشتند تا بتوانند برای او پاپوش درست کنند.
تمام این ماجرا با همدستی کومی، مک کیب، کلَپِر و برنان در دفتر بیضی شکل (دفتر رئیس جمهور در کاخ سفید) در جلسه‌ای که با اوباما داشتند هماهنگ شد.
وقتی گزارشگر فاکس نیوز از سیدنی پاول، وکیل ارشد ژنرال فلین، پرسید که آیا ژنرال فلین قربانی توطئه‌ای شد که در بالاترین مقام توسط اوباما اداره می‌شد، پاسخ چنین بود: “قطعا”.

در ادامه مقاله، در مورد جلسه اوباما و مقامات ارشد اطلاعاتی آمریکا و توطئه آنها علیه ژنرال فلین خواهیم گفت.

#ObamaGate

قسمت دوم این مقاله، خلاصه‌ای از ترجمه مقاله “مارگوت کلیولند” در وب سایت خبری فدرالیست می‌باشد که درباره جزئیات جلسه اوباما و بایدن با مقامات ارشد اطلاعاتی آمریکا است:

چرا اوباما از اف بی آی خواست که فعالیت‌های خود را از کابینه پرزیدنت ترامپ مخفی کنند؟

حتی بعد از اینکه باراک اوباما دوره ریاست جمهوری‌اش تمام شده بود و جیمز کومی رئیس اف بی آی، مقام ارشد دیگری داشت که باید به او گزارش می‌داد، او همچنان از باراک اوباما تبعیت می‌کرد و اطلاعات را از پرزیدنت ترامپ مخفی نگه می‌داشت.

در سال ۱۹۸۰، “اِمی کارتر” نوجوان یک کیک سوخته را به نشانه انتقامی کودکانه از شکست پدرش در مقابل “رونالد ریگان” در فر آشپزخانه کاخ سفید گذاشت. در سال ۲۰۱۷، باراک اوباما و جو بایدن با جا گذاشتن چیزی که آنها ادعا می‌کنند یک جاسوس روسی است در ضلع غربی کاخ سفید، انتقام پیروزی حیرت انگیز دونالد ترامپ بر هیلاری کلینتون را گرفتند.

در ۳۱ جولای ۲۰۱۶، اف بی آی تحقیقات ضد جاسوسی را در رابطه با کمپین انتخاباتی پرزیدنت ترامپ شروع کرد که به ظاهر متوجه شوند که روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ دخالت داشته و بر نتیجه انتخابات تاثیر گذاشته است. تا تاریخ ۱۶ آگوست ۲۰۱۶، اف بی آی چهار پرونده ضد جاسوسی در رابطه با افرادی که در کمپین انتخاباتی ترامپ حضور داشتند (جورج پاپادوپولوس، کارتر پیج، پل مانافورت و مایکل فلین) را باز کرده بود و ادعای اف بی آی این بود که همکاری این افراد با روسیه یک جرم فدرال است و خطری برای امنیت ملی محسوب می‌شود. آنها با این توجیه که اگر ترامپ را در جریان می‌گذاشتند که روسیه قصد دارد اطلاعاتی مخرب در مورد هیلاری کلینتون به یکی از اعضای کمپین او بدهد، آن شخص متوجه می‌شد و با تغییر تاکتیک و مخفی کردن فعالیت‌های خود مانع از یافتن حقیقت توسط اف بی آی می‌شد.

در حالی که ایرادات بسیاری به توجیهات اف بی آی وارد است، مشکل بزرگ این است که باور حرف‌های آنها سخت است زیرا که تا ۸ نوامبر ۲۰۱۶ که ترامپ در انتخابات پیروز شده بود، اف بی آی درک بهتری از اتفاقات در حال رخ دادن داشت و آن چهار نفر را شناسایی کرده بود، ولی اف بی آی همچنان ترامپ را که پیروز انتخابات بود در جریان نگذاشت و همچنان در خدمت اوباما بود….

در تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۱۷ (دو هفته قبل از جشن سوگند ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ) معاون سابق دادستان کل “سلی ییتز”، رئیس سابق اف بی آی “جیمز کومی”، رئیس سابق سی آی ای “جان برنان” و رئیس سابق سازمان اطلاعات ملی “جیمز کلپر” در جلسه‌ای در اوال آفیس (دفتر رئیس جمهور در کاخ سفید) در جلسه‌ای با اوباما، معاون او “جو بایدن” و مشاور امنیت ملی “سوزان رایس”، آنها را در جریان مسائل مربوط به روسیه قرار دادند.

دو هفته بعد، در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷، روز سوگند ریاست جمهوری دونالد ترامپ، سوزان رایس در ایمیلی به خودش نوشت: در آن جلسه اوباما دستور داد برای حفظ امنیت ملی، هیچگونه اطلاعاتی در مورد روسیه نباید با کسی مخصوصاً اعضای کابینه رئیس جمهور بعدی به اشتراک گذاشته شود. اوباما می‌دانست که فلین با این فرضیه که جاسوس روسیه است، تحت مراقبت است ولی با این حال توصیه کرده بود که این اطلاعات به دست ترامپ نرسد.

در همان روز ۵ ژانویه ۲۰۱۷ در اُوال آفیس، اوباما و کومی در مورد مکالمه تلفنی فلین و سفیر روسیه در اواخر دسامبر ۲۰۱۶ (که مکالمه‌ای کاملاً قانونی و بدون هیچ مورد مشکوکی بود) صحبت کردند و با فرض اینکه فلین جاسوس روسیه بود، اوباما و کومی با مخفی کردن این اطلاعات از پرزیدنت ترامپ، ثابت کردند که برای آنها تخریب کابینه ترامپ ارجح‌تر از امنیت ملی و حفظ کشور از خطر جاسوس‌های روسی است.

مارگوت کلیولند معتقد است در حالی که می‌شود “امی کارتر” جوان را به خاطر نوع خداحافظی‌اش از کاخ سفید بخشید (“نانسی ریگان” را تصور کنید که مشغول پاک کردن فر آشپزخانه است)، هیچ توجیهی وجود ندارد که رئیس جمهوری که دوران ریاست جمهوری او به اتمام رسیده، اطلاعات را از رئیس جمهور آینده مخفی نگه دارد و توجیهی وجود ندارد که به مقامات رده بالا هم دستور بدهد که چنین کنند.
تنها توجیهی که وجود دارد و باعث رسوایی است این است که اوباما از ابتدا می‌دانست که دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ از همان اول یک دروغ ساختگی است.

این مقاله را پرزیدنت ترامپ هم ریتوییت کرده است.

پست‌های مرتبط:

اطلاع از نظرات جدید
از طریق ایمیل، مطلع کن من را از:
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرها