چتری برای همه

جنبش ری استارت سید محمد حسینی ، چتری برای همه

لیدر ری استارت در پیامی که از پستونیوز منتشر شد صراحتاً اعلام کرد: 

ما با هیچ اپوزیسیون و گروهی ائتلاف نکردیم و نخواهیم کرد ولی چتر اپوزیسیون ری استارت به اندازه کافی بزرگ است و جا برای همه خواهد بود.

او شرط جمع شدن زیر چتر ری استارت را اینچنین عنوان کرد:

هر گروهی با قوانین اصلی امپراطوری کوروش (مثل آزادی اسلحه) موافق است، می‌تواند در آینده سیاسی نقشی داشته باشد به شرطی که دستش به خون و پول مردم آلوده نباشد.

با توجه به ادامه‌ دار شدن چالش سکوت لیدر ری‌استارت و خالی شدن باک سوخت ماشین اپوزیسیون، به نظر می‌‌رسد مخالفان رژیم زمینگیر شده‌اند. مخالفانی که در طول دو سال گذشته ثابت شده که یا خنثی هستند، یا ترکیبی‌اند و یا وابسته.

آنچه از اینان بر‌می‌آمد بی‌شک تغییر پوستهٔ ظاهری نظام با کمک عوامل داخلی و خارجی با دست‌آویز کردن شعارهایی از قبیل دموکراسی و سکولاریسم بود. هزینهٔ میلیاردی صرف شده در رسانه‌هایی که عناصر خود نظام در آن فعالند، برای مطرح کردن “رضا پهلوی” و “مجاهدین خلق و گروه‌های اقماری آن” سالهاست که انجام می‌شود. 

اینبار رژیم و اپوزسیون‌های آن باهم در صفحهٔ بازی جدیدی که لیدر ری استارت با تلاش ری‌استارتی‌ها تدارک دیده بود گرفتار شدند. هر دو طرف مجبور شدند هرچه توان و فکر را دارند استفاده کنند و تمام گلوله‌های خود را شلیک کنند.

گرفتار شدن در گردابی که از سیاست‌های پرزیدنت ترامپ برداشت می‌شد با بازی خوب لیدر ری‌استارت، سیاهچاله‌ای ساخت که هر جرمی را به درون خود می‌کشید.

وابستگان و ترکیبی‌ها از هیاهوی پوچشان شناخته شده‌اند. اکنون مخالفان واقعی رژیم چاره‌ای ندارند جز اینکه غرور را کنار گذاشته و به حقانیت ری‌استارت به عنوان تنها نیروی واقعی اعتراف کنند یا با سکوتشان خنثی و بی‌تأثیر بودن خود را نشان دهند.

حقانیت اپوزسیون ری استارت جز به حقاقیت قوانین اساسی امپراطوری کوروش نیست.

همانطور که بارها گفته شد ری استارت و ری‌استارتی‌ها به دنبال قدرت و حکومت نبوده و نیستند. بلکه از ابتدا به دنبال ثبت و اجرای قوانین بنیادی امپراطوری کوروش که از عرفا و بزرگان به یادگار مانده، بوده‌اند.

این قوانین باعث قدرت گرفتن مردم در مقابل حاکمان و جلوگیری از دیکتاتوری یا به قول حسینی جلوگیری از ورود گرگ به شهر می‌شود. بعلاوه اینکه با عزتمند دانستن انسان‌ها، خردمندان و شایستگان را پشتیبانی کرده و متعاقباً رفاه مادی و آزادی‌های شخصی و اجتماعی را تضمین می‌کند.

قوانین ری استارت حاصل بذر خردی است که در دل مردم کاشته شده و جوانه زده است. چیزی که می‌خواهد رسوب انباشت قرن‌ها تحقیر، فریب، ظلم و سرشکستی را زدوده و جلای عزت و شرف ملی را عیان کند.

آیا غیر از این است که عزت ما از اندیشه و عملِ بلندِ بزرگان این سرزمین نشأت می‌گیرد؟!

آنکسی که با دوباره عزتمند شدن، قدرت گرفتن، توانمند شدن، رفاه، آزادی و… ملت با هر قید و بندی که بت خود کرده و بنده آن است، مخالفت می‌کند را چه می‌توان نامید؟!

حکومت، قدرت، دولت، منصب، مال و زیور دنیا پیشکش آنکه به دنبال آنست…

ری‌استارت می‌خواهد همهٔ قیود را از دست و پا بگسلیم و همهٔ بتها را بشکانیم تا تنها قید و ریسمان حقیقی که نجات بخش مردم این وطن است دیده شود.

ریسمان خرد، دانایی و شایستگی

آیا در این روزهای پایانی همگی به این ریسمان چنگ زده و متفرّق نخواهیم شد؟!

آیا زیر چتر قوانین اساسی امپراطوری کوروش که برای همه جا دارد، مُتـّفـق خواهیم شد؟!

جنبش ری استارت سید محمد حسینی ، چتری برای همه
اطلاع از نظرات جدید
از طریق ایمیل، مطلع کن من را از:
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرها