افتضاح پشت افتضاح!

رضا پهلوی و فرشگرد مهره های انگلیس

«جسد محمد رضا شاه» هم مثل «جسد رضا شاه» به سلطنت طلب‌ها کمک‌ نکرد!

در کانال‌های خبری اپوزسیون ری استارت اعلام شد، بعد از شکست مفتضحانهٔ فرشگرد و رضا پهلوی، انگلیسی‌ها مهرهٔ جدید خود را بزودی روانهٔ بازار سیاسی ایران خواهند کرد!
در ادامه آمده است؛ این «مهره» آن روی سکهٔ «فرشگرد» است!

پس از بازی شدن بسیاری از مهره‌های سیاسی که با ساختن هفتاد و دو ملت، فقط و فقط ساخته و پرداخته شده‌اند رهِ افسانه بزنند تا حقیقت «یعنی اپوزسیون ری استارت» دیده نشود، باید دید این مهرهٔ جدید کدام است و چه شکل و شمایلی دارد؟

شاهد بودیم در طول چالش سکوت، مواضع مختلفی در بیانیه‌های لیدر ری استارت اعلام شد. نمی‌توان از نظر دور داشت هدف از چالش سکوت لیدر ری استارت بازی شدن مهره‌های رژیم که وابستگی مستقیم به انگلیس و روسیه دارند، بوده است. پس منطقی به نظر می‌رسد برخی مواضع و بیانیه‌های اپوزسیون ری استارت را در جهت بازی دادن، میدان دادن و خاکی شدن برگه‌های گلوبالیسم در مورد تحولات ایران دانست.

با شکست آخرین فراخوان گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی که به بهانهٔ اعتراض به تقسیم دریای خزر و با محوریت «محمد رضا شاه پهلوی» بود، وزن این جریان و دلبستگان به تصورِ موج سواری روی آن مشخص شد.
جالب اینجاست کسی (رضا پهلوی!) به “تفاهم‌نامه رژیم حقوقی تقسیم دریای خزر” معترض است که قبلاً اعلام کرده بود در رژیم بعدی مورد نظر وی باید کلیه قراردادهای بین المللی به قوت خود باقی بماند!!

بعد از شکست پروژهٔ جسد رضا شاه (که هیچکس به خیابان نیامد!)، این بار اکانت‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی همانطور که پیش‌بینی می‌شد به تبلیغ این تجمع با محوریت سالمرگ محمد رضا شاه پرداختند تا با احساساتی کردن مردم ایران، آنها را به خیابان بیاورند!
از رسانه‌ها و فرشگردی‌ها و بعضی کانال‌های مجاهدین خلق و بعضی چهره‌های سیاسی هنری و تلاش‌های شبانه روزی سپاه در صفحات مجازی استفاده شد تا با تمام قوا برای کودتای ساختگی جدید تلاش کرده باشند!
حتی از دختران رضا پهلوی و شخص فرح پهلوی هم به عنوان کاتالیزور استفاده شد!

روز موعود در ابتدا با سیاست مظلوم‌نمایی و خبرهایی مبنی بر “بازداشت گسترده معترضان” فعالیت خود را افزایش دادند و سعی کردند با بازی احساسی به تحریک مخاطبان بپردازند. پس از اینکه مشخص شد اصلاً هیچ کس در این فراخوان شرکت نداشته، شروع به فحاشی و توهین گستاخانه به مردم کردند. مردمی که با آگاهی از نیاتشان، تره هم برای آنان خورد نمی‌کنند.

از آرایش و تعدد گروه‌ها و فعالان سیاسی که در این فراخوان شرکت داشتند می‌توان به شکست مفتضحانه آنان پی برد و بی‌اهمیتی نظرات آنان را برای مردم به خوبی مشاهده کرد. چیزی که آنان را زنده نگه داشته دیگر گرایشِ نا‌آگاهانه اندکی از مردم بر اثر تبلیغات رسانه‌ها نیست، بلکه صرفاً خود رسانه‌ها هستند. به این معنی که خارج از فضای رسانه، آنان نه موجودیتی دارند و نه حتی هویتی!

لیدر ری استارت در طول چند سال فعالیت سیاسی و آگاهی بخشی به مردم، کاری کرد که با آشکار شدن «حقیقت» خط بین «هویت واقعی» و «هویت مجازی» سیاستمداران برای مردم آشکار شود.
دیگر مشخص شده که تصویری که از آنان نمایش داده می‌شود واقعیت ندارد و وجود آنان کاملاً به اعتبار رسانه‌ها بستگی دارد.

با شکست پروژه‌های قبلی، اکنون می‌دانیم وجود اعتباری دیگری را شاهد خواهیم بود که اعلام شد بودجه ۹۰ میلیون دلاری این گروه جدید که روی دیگر سکه فرشگرد است، ماه‌ها پیش برای مبارزه با اپوزیسیون ری استارت و تبلیغ رضا پهلوی و در صورت امکان، اتحاد با مجاهدین خلق، تأمین شده است.
بزودی رسانه‌های فارسی زبان تبلیغ سراسری خود را آغاز می‌کنند.

باید دید انگلیسی‌ها با این اندازه بی‌اعتبار شدن رضا پهلوی، چه نقشه‌ای برای تبلیغ این «مهره جدید» در رسانه‌ها پیاده خواهند کرد و آیا این‌بار خواهند توانست بخشی از مردم را که حقیقت را نمی‌دانند، فریب داده و این وجود اعتباری را به تصور واقعیتی برای آنان تبدیل کنند؟!

دلیل نداشتن رسانه و سانسور ری‌استارتی‌ها را به سادگی از بازی‌های بالا می‌شود فهمید.

دو سیم، همهٔ سیاسیون را به چالش کشیده است؛ چه برسد که این اپوزیسیون دارای رسانه شود که واویلا…

اما نکتهٔ مهم این است که اگر وزارت اطلاعات نیز همچون سپاه، تروریستی اعلام شود، پیروزی دیگری برای مردم ایران و ری‌استارتی‌ها خواهد بود و بسیاری مهره‌های رسانه‌ای وابسته به مجاهدین، حذف یا کمرنگ خواهند شد و همچون مهره‌های وابسته به سپاه و رضا پهلوی، اعتبار خود را از دست خواهند داد.

در پایان آمده است: انگلیسی‌ها باید بدانند که
«سال‌ها قبل» لیدر ری استارت، «سال‌های بعد» را گفته است!!
برای ری استارتی ها این سریال قبلاً تعریف شده است.

پست‌های مرتبط:

اطلاع از نظرات جدید
از طریق ایمیل، مطلع کن من را از:
3 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرها